Telefony komórkowe, routery Wi Fi, stacje bazowe telefonii komórkowej nie są obojętne dla zdrowia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 września 2019

Telefony komórkowe, routery Wi Fi, stacje bazowe telefonii komórkowej nie są obojętne dla zdrowia. Świadczy o tym chociażby raport Bioinitiative, którego autorzy dokonali przeglądu ok. 3800 tysięcy badań i doszli do wniosku, że urządzenia emitujące pola elektromagnetyczne mają negatywny wpływ na żywe organizmy (bioinitiative.org). Świadczy o tym też apel ponad 230 naukowców, którzy opublikowali badania w tej dziedzinie w czasopismach naukowych.

Niektóre miasta i kraje podjęły pewne kroki w celu uświadamiania obywateli o zagrożeniach płynących z korzystania z urządzeń bezprzewodowych, takich jak np. telefony komórkowe. Udzielili oni wskazówek jak można ograniczyć korzystanie z tych urządzeń, bądź też używać ich w bardziej bezpieczny sposób.

   Przykładem jest  Deklaracja z Nikozji (Nicosia Declaration) podpisana na Cyprze w listopadzie 2017. Przy podpisaniu był obecny Minister Zdrowia Cypru. W Polsce w tym zakresie aktywnie działa Kraków. Urząd Miasta Krakowa wydał m. in. ulotkę informacyjną dla mieszkańców “Pola Elektromagnetyczne”.

Zachęcamy do zapoznania się apelem naukowców oraz deklaracją z Nikozji dotyczącą pól elektromagnetycznych / częstotliwości radiowych, zamieszczonym poniżej w pliku do pobrania.

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie  Deklaracja z Nikozji dotycząca pól elektromagnetycznych/częstotliwości radiowych

    Deklaracja z Nikozji dotycząca pól elektromagnetycznych/częstotliwości radiowych

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-09-10
Data publikacji:2019-09-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Małgorzata Romańczuk
Liczba odwiedzin:583