„Regionalna Sieć Szerokopasmowa Lublin północny-wschód” uruchomiona !

Administrator. Opublikowano w Slajder

hot spot rss

Informujemy, że Regionalna Sieć Szerokopasmowa Lublin północny-wschód już działa. W naszej gminie nadajniki rozmieszczone są w następujących miejscowościach: Leszkowice (budynek szkoły), Ostrówek-Kolonia (budynek gimnazjum), Żurawiniec (budynek OSP), Tarkawica (budynek OSP) oraz Dębica (budynek OSP).

Zasięg Internetu to 300 metrów od nadajnika (promień). Prędkość to 512 Kb/s czyli (0.5 Mb/s). Prędkość ta w zupełności wystarczy na swobodne przeglądanie stron internetowych jak i portali tematycznych.

Co godzinę jest rozłączana sesja i ponownie trzeba się zalogować.

Korzystając z sieci nasuwają się następujące pytania:

Dlaczego Internet nie jest szybszy?

O prędkości bezpłatnych punktów dostępu do Internetu decyduje Urząd Komunikacji Elektronicznej, który w myśl prawa (odpowiedniej ustawy) zezwala na budowę punktów tylko z określoną prędkością. Chodzi o to, aby Regionalna Sieć nie konkurowała z komercyjnymi dostawcami usług internetowych a była jedynie alternatywą do korzystania z Internetu.

Dlaczego trzeba się logować co godzinę?

Sieć rozłącza połączenie co godziną po to, aby uniknąć dużego obciążenia łącza (np: ściąganie filmów, muzyki).

Jak się zalogować do sieci?

Wystarczy odnaleźć sieć szerokopasmową w dostępnych sieciach połączenia bezprzewodowego. Kiedy nazwa sieci jest widoczna - wybieramy sieć i klikamy połącz. Zobaczymy główny ekran i jeśli jesteśmy pierwszy raz obowiązkowo trzeba się zarejestrować. Po rejestracji odświeżamy przeglądarkę i po lewej stronie wpisujemy swój login i hasło.

Szczegóły dotyczące budowy sieci jak i korzystania z niej znajdziecie w załączniku poniżej.

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (Informacja do powiatów.pdf)Regionalna Sieć Szerokopasmowa Lublin połnocny-wschódPobierz532 Kb215

Prześlij nam swoją opinię

Zgłoś wydarzenie
Najczęściej zadawane pytania

Film promocyjny

logo fb   logo yt   kkblog   logo nk

e puap

Newsletter - zapisz się