Gmina Ostrówek

Ruszyły scalenia w miejscowościach Tarkawica, Żurawiniec i Żurawiniec-Kolonia

9 sierpnia 2018

W ostatnim czasie istotną informacją dla naszej gminy było wszczęcie przez Starostę Lubartowskiego postępowania scaleniowego na wniosek właścicieli gruntów położonych w obrębach: Tarkawica, Żurawiniec i Żurawiniec-Kolonia. Teren, na którym mają być prowadzone prace zajmuje powierzchnię ponad 1.980 ha, jest to największy obszar spośród wszystkich, na których w naszej gminie zostały przeprowadzone scalenia.

Prace scaleniowe koordynuje i wykonuje Samorząd Województwa Lubelskiego przy pomocy Wojewódzkiego Biura Geodezji w Lublinie. Finansowanie prac scaleniowych i zagospodarowania poscaleniowego planuje się z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Beneficjentem środków będzie Starosta Lubartowski, natomiast Wójt Gminy Ostrówek jako gospodarz z bogatym doświadczeniem z zakresu scaleń pełni rolę najważniejszego organu doradczego.
W maju i czerwcu bieżącego roku odbyły się spotkania z mieszkańcami Tarkawicy, Żurawińca i Żurawińca-Kolonii, podczas których odczytano postanowienie Starosty Lubartowskiego o wszczęciu postępowania, ustalono wstępne wytyczne odnośnie zagospodarowania poscaleniowego obrębów oraz wybrano radę scaleniową.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-08-09
Data publikacji:2018-08-09
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Małgorzata Romańczuk
Liczba odwiedzin:5171