Program Czyste Powietrze

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Mieszkańców zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania do wymiany pieca i przeprowadzeniem termomodernizacji swojego domu zachęcamy do kontaktu z punktem informacyjno-konsultacyjnym w Urzędzie Gminy Ostrówek, Ostrówek-Kolonia 32, 21-102 Ostrówek.

Punkt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste Powietrze” jest czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy Urzędu, tj. 7.30- 15.30.

Kontakt telefoniczny: 81 856 20 02 lub 81 856 27 36
Kontakt e-mail:
sekretariat@ostrowek.pl,

Szczegółowe informacje dotyczące programu Czyste Powietrze oraz portalu beneficjenta dostępne są na stronie:  https://www.wfos.lublin.pl/czyste-powietrze.html

Narzędzia pomocne przy składaniu wniosku:
Kalkulator dotacjihttps://www.czystepowietrze.gov.pl/kalkulator-dotacji/
Kalkulator grubości izolacji: https://kalkulatorczystepowietrze.kape.gov.pl/

UWAGA: Założenie konta na portalu beneficjenta jest pierwszym i najważniejszym krokiem w procedurze aplikowania o dofinansowanie. Aby założenie konta było możliwe mieszkaniec musi posiadać adres e-mail.

 

Artykuły

Przejdź do - Sprawdź ofertę na swoje nowe źródło ciepła!

Sprawdź ofertę na swoje nowe źródło ciepła!

27 lipca 2023

Prosimy naszych Wnioskodawców i Beneficjentów o rozwagę w wyborze dostawcy i firmy instalacyjnej do wykonania wymiany źródła ciepła z dofinansowaniem programu  „Czyste Powietrze”.

Płacicie Państwo za zakup i montaż nowego źródła ciepła np. pompy ciepła
– i refinansujecie zrealizowane zadanie z przyznanej i należnej Wam dotacji w ramach programu „Czyste Powietrze”!

Niestety, zdarzają się na rynku usług nieuczciwy wykonawcy, którzy oferują usługi i produkty niskiej jakości oraz zawyżają ceny. Zwracamy uwagę, że wybór firmy sprzedającej urządzenie jak i wykonującej jego montaż należy do Państwa - naszych Wnioskodawców i Beneficjentów.

Czytaj więcej o: Sprawdź ofertę na swoje nowe źródło ciepła!
Przejdź do - Ważny komunikat w sprawie nieuczciwych ofert kierowanych do Wnioskodawców programu „Czyste Powietrze”

Ważny komunikat w sprawie nieuczciwych ofert kierowanych do Wnioskodawców programu „Czyste Powietrze”

13 lipca 2023

W związku z informacjami o nieuczciwych wykonawcach, którzy proponują wykonanie prac dofinansowanych z Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” informujemy, iż Beneficjent dokonuje wyboru wykonawcy/ów realizujących usługi, dostawy, roboty budowalne w ramach przedsięwzięcia na własne ryzykoWykonawców i wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej (wfośigw) nie łączy żadna umowa lub zobowiązanie z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umów związanych z realizacją przedsięwzięcia, zawieranych przez Beneficjentów z wykonawcami.

Ważne jest, aby decyzje o zawarciu umowy były podejmowane przez Wnioskodawcę bez nacisków i bez pośpiechu, z możliwością przemyślenia i konsultacji wyboru w najbliższym środowisku społecznym: z sąsiadami, w gminie.

Czytaj więcej o: Ważny komunikat w sprawie nieuczciwych ofert kierowanych do Wnioskodawców programu „Czyste Powietrze”
Przejdź do - Ogłoszenie o zmianie Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze" od dnia 03.01.2023 r.

Ogłoszenie o zmianie Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze" od dnia 03.01.2023 r.

5 stycznia 2023

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie (dalej: „WFOŚiGW”) ogłasza, że od dnia 3 stycznia 2023 r. wchodzi w życie zmiana programu priorytetowego „Czyste Powietrze” (dalej: „Program”).

Uwaga: Przedsięwzięcia realizowane w ramach Programu nie dotyczą budynków wielorodzinnych oraz budynków nowobudowanych.

Czytaj więcej o: Ogłoszenie o zmianie Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze" od dnia 03.01.2023 r.

„CZYSTE POWIETRZE” W GMINIE OSTRÓWEK

21 lipca 2022

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego przedstawiającego założenia programu „Czyste Powietrze” oraz ukazującego Gminę Ostrówek i jej potrzeby w zakresie wymiany źródeł ciepła.  Film finansowany ze środków WFOŚiGW w Lublinie został wykonany w ramach działań edukacyjno – informacyjnych prowadzonych przez punkt konsultacyjno-informacyjny w Gminie Ostrówek.

 

Czytaj więcej o: „CZYSTE POWIETRZE” W GMINIE OSTRÓWEK
Przejdź do - OGŁOSZENIE O ZMIANIE PROGRAMU PRIORYTETOWEGO „CZYSTE POWIETRZE” W ZAKRESIE UDZIELANIA PREFINANSOWANIA DLA BENEFICJENTÓW CZĘŚCI 2) I CZĘŚCI 3) PROGRAMU

OGŁOSZENIE O ZMIANIE PROGRAMU PRIORYTETOWEGO „CZYSTE POWIETRZE” W ZAKRESIE UDZIELANIA PREFINANSOWANIA DLA BENEFICJENTÓW CZĘŚCI 2) I CZĘŚCI 3) PROGRAMU

21 lipca 2022

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie (dalej: „WFOŚiGW”) ogłasza, że od dnia 15 lipca 2022 r. ulegnie zmianie program priorytetowy „Czyste Powietrze” (dalej: „Program”). Zmiana umożliwi Beneficjentom uprawnionym do podwyższonego lub  najwyższego poziomu dofinansowania otrzymanie prefinansowania przedsięwzięcia (wypłaty części kwoty dotacji w formie zaliczki).

Czytaj więcej o: OGŁOSZENIE O ZMIANIE PROGRAMU PRIORYTETOWEGO „CZYSTE POWIETRZE” W ZAKRESIE UDZIELANIA PREFINANSOWANIA DLA BENEFICJENTÓW CZĘŚCI 2) I CZĘŚCI 3) PROGRAMU

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-03-24
Data publikacji:2022-03-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Małgorzata Romańczuk
Liczba odwiedzin:4588