Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - KOMUNIKAT DOTYCZĄCY WNIOSKÓW DO CEIDG W OKRESIE PANDEMII COVID-19

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY WNIOSKÓW DO CEIDG W OKRESIE PANDEMII COVID-19

1 kwietnia 2020

Jeżeli chcesz założyć działalność gospodarczą, wykreślić ją, dokonać zawieszenia, wznowienia bądź jakiejkolwiek zmiany we wpisie, możesz to zrobić sam bez wychodzenia z domu.

Informujemy przedsiębiorców o możliwości składania wniosków do CEIDG drogą elektroniczną (on-line podpisując wniosek elektronicznie profilem zaufanym lub e-dowodem) lub przesyłania wniosków pocztą, ale wówczas podpis powinien być poświadczony przez notariusza.

Przypominamy, że wniosek, w szczególności w zakresie daty rozpoczęcia, zawieszenia, wznowienia, zakończenia może być złożony w DOWOLNYM TERMINIE. Taki wniosek można złożyć także po ustaniu pandemii lub innych przeszkód tj. choroba.

Jak założyć profil zaufany?

Czytaj więcej o: KOMUNIKAT DOTYCZĄCY WNIOSKÓW DO CEIDG W OKRESIE PANDEMII COVID-19
Przejdź do - Przyjmowanie zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych

Przyjmowanie zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych

1 kwietnia 2020

Zgodnie z pismem Państwowej Komisji Wyborczej, informujemy osoby zainteresowane o sposobie przyjmowania zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych w sytuacji, gdy Urząd Gminy jest zamknięty dla interesantów.

Zgłoszenie kandydatów na członków komisji może zostać przesłane (najpóźniej do 10 kwietnia 2020 r. do godz. 14.00) w formie skanu, za pośrednictwem poczty elektronicznej. Nie jest przy tym wymagany podpis elektroniczny. W takim przypadku, oryginały zgłoszenia należy przesłać do urzędu tradycyjną pocztą (oryginalne dokumenty nie muszą zostać doręczone do czasu upływu terminu na dokonywanie zgłoszeń).

Czytaj więcej o: Przyjmowanie zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych
Przejdź do - INFORMACJA WÓJTA GMINY OSTRÓWEK

INFORMACJA WÓJTA GMINY OSTRÓWEK

23 marca 2020

W związku z Informacją Wojewody Lubelskiego z dnia 21 marca 2020 r. dotyczącą ograniczeń, obowiązkach i nakazach wynikających z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, informuję, iż Urząd Gminy Ostrówek w okresie od dnia 23 marca 2020 r. do odwołania wykonywać będzie zadania wyłącznie:

  • niezbędne do zapewnienia pomocy obywatelom w godz. 730-1400,
  • w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę interesantów.         
Przejdź do - INFORMACJA WOJEWODY LUBELSKIEGO z dnia 21 marca 2020 r.

INFORMACJA WOJEWODY LUBELSKIEGO z dnia 21 marca 2020 r.

23 marca 2020

Wojewoda Lubelski informuje: Na podstawie art. 46 ust. 6 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239, z późn. zm.) informuję o ograniczeniach, obowiązkach i nakazach wynikających z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. poz. 491).

Przepisy ogólne

W okresie od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza się stan epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

Czytaj więcej o: INFORMACJA WOJEWODY LUBELSKIEGO z dnia 21 marca 2020 r.
Przejdź do - ODBIÓR ODPADÓW

ODBIÓR ODPADÓW

23 marca 2020

Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej informuje, że na chwilę obecną odpady odbierane są zgodnie z harmonogramem. Informacje o wszelkich zmianach będą na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej Związku oraz w lokalnej prasie.

Jednocześnie Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej przypomina o terminowym dokonywaniu wpłat drogą elektroniczną na indywidualne numery kont, które widnieją na corocznej informacji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, dostarczanej Państwu wraz z harmonogramem. Nieuiszczanie opłaty w terminie może narazić Państwa na dodatkowe koszty związane z otrzymaniem upomnienia.

Czytaj więcej o: ODBIÓR ODPADÓW
Przejdź do - INFORMACJA WOJEWODY LUBELSKIEGO z dnia 14 marca 2020 r.

INFORMACJA WOJEWODY LUBELSKIEGO z dnia 14 marca 2020 r.

16 marca 2020

Wojewoda Lubelski informuje: Na podstawie art. 46 ust. 6 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239, z późn. zm.) informuję o ograniczeniach, obowiązkach i nakazach wynikających z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (Dz. U. poz. 433).

Przepisy ogólne

W okresie od dnia 14 marca 2020 r. do odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza się stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

Czytaj więcej o: INFORMACJA WOJEWODY LUBELSKIEGO z dnia 14 marca 2020 r.
Przejdź do - Ogłoszenie

Ogłoszenie

16 marca 2020

Z uwagi na niebezpieczną sytuację

związaną z koronawirusem,

targowisko gminne w Ostrówku-Kolonii

zostaje zamknięte do odwołania.

 

Wójt Gminy Ostrówek
/-/ Tomasz Piecak

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-29
Data publikacji:2015-05-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:69415