Jesteś tutaj: Start / Szczepienia

Szczepienia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Szczepieniobus 16 lipca w Gminy Ostrówek

Szczepieniobus 16 lipca w Gminy Ostrówek

12 lipca 2021
W ramach realizowanej akcji szczepień przeciw COVID-19 do Gminy Ostrówek 16 lipca 2021r. przyjedzie szczepieniobus. W tym dniu przy Remizie OSP w Leszkowicach od 9.00 do 13.00 będzie można zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson.
 
Nie ma konieczności rejestracji ani wcześniejszego umawiania się na szczepienie, wystarczy jedynie wziąć dowód osobisty.
 
Bezpośrednio po szczepieniu będą wydawane zaświadczenia/paszporty.
Przejdź do - Punkt Szczepień Powszechnych już działa!

Punkt Szczepień Powszechnych już działa!

30 kwietnia 2021
Ruszyły zapisy na szczepienie przeciwko COVID-19 w Punkcie Szczepień Powszechnych w Ostrowie Lubelskim przy ul. Unickiej 5. Pierwsze wolne terminy znajdziemy tam już 4 maja. Obiekt jest przestronny, z miejscami parkingowymi, a szczepienia wykonywane są przez doświadczone zespoły z SP ZOZ w Lubartowie. Dostępna jest m.in. szczepionka Moderna oparta na technologii mRNA (jak Pfizer), której skuteczność utrzymuje się długo po szczepieniu. Zachęcamy mieszkańców powiatu do skorzystania z możliwości szczepień. Jest to doskonała okazja do szybkiego zwalczenia epidemii COVID-19.
Jak można się zapisać?
1. Skontaktuj się z punktem szczepień w Ostrowie Lubelskim dzwoniąc na nr – 81 85 20 453
2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl i wybierz punkt szczepień w Ostrowie Lubelskim.
3. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989 i poproś o wybranie punktu szczepień w Ostrowie Lubelskim.
Przejdź do - Informacja z Lubelskiego OW NFZ

Informacja z Lubelskiego OW NFZ

22 lutego 2021

Szczepienia obłożnie chorych pacjentów w domach 

Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów którzy, ze względu na stan zdrowia, nie mogą przyjąć szczepionki w punkcie stacjonarnym. W naszym regionie 10 dodatkowych punktów uzupełni sieć populacyjnych punktów szczepień, które zadeklarowały możliwość podania preparatu również w domu pacjenta. Wyjazdowe punkty szczepień są dodatkowym wsparciem dla populacyjnych punktów, które zgłaszając się do Narodowego Programu Szczepień, potwierdziły, że są gotowe do mobilnego szczepienia pacjentów w domach.

Czytaj więcej o: Informacja z Lubelskiego OW NFZ
Przejdź do - Transport osób niepełnosprawnych do punktu szczepień

Transport osób niepełnosprawnych do punktu szczepień

15 stycznia 2021

W związku z rozpoczęciem realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 istnieje konieczność zapewnienia transportu do punktów szczepień osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do tych miejsc.

Urząd Gminy Ostrówek  zgodnie z poleceniem Wojewody Lubelskiego realizuje zadanie dotyczące transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych.

Urząd Gminy Ostrówek  informuje o możliwości zgłoszenia takiej potrzeby telefonicznie pod numer 667740099 lub 81 8562787  w godzinach 7.30 – 14.30

Natomiast zapisy osób chętnych do szczepienia prowadzi Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej pod numerem telefonu: 81 856 20 08

Czytaj więcej o: Transport osób niepełnosprawnych do punktu szczepień

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-03-15
Data publikacji:2023-03-15
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Małgorzata Romańczuk
Liczba odwiedzin:2642