Seniorze! Spisz się, to proste!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 września 2021

1. Seniorze! Twój głos jest ważny! Na podstawie danych zebranych w spisie władze centralne i samorządowe będą podejmować najważniejsze decyzje gospodarcze i społeczne na kolejne lata.
2. Podstawową metodą udziału w spisie jest samospis przez Internet na stronie spis.gov.pl. Jeśli nie posiadasz komputera lub masz problem z jego obsługą, możesz dokonać samospisu w najbliższym urzędzie gminy (zorganizowaliśmy tam punkt spisowy).
3. Seniorze, zanim wybierzesz się do punktu spisowego, zadzwoń do urzędu gminy i sprawdź, na jakich zasadach działa (w związku z bieżącą sytuacją pandemiczną).
4. Pamiętaj, że możesz również spisać się telefonicznie, dzwoniąc na numer infolinii spisowej: 22 279 99 99, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00 (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora).
5. Wypełniając formularz spisowy możesz również spisać osoby, które z Tobą mieszkają. Jeśli spiszesz swojego współmałżonka, dzieci lub innych członków rodziny, zrealizujesz za nich obowiązek spisowy. Wówczas nie będą musieli już wypełniać formularza spisowego.

6. Jeśli nie spiszesz się samodzielnie (lub nie spisał Cię również współmałżonek albo inny członek rodziny), odwiedzi Cię lub zadzwoni do Ciebie rachmistrz spisowy. W całym kraju, rachmistrzowie dzwonią tylko z dwóch numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99.
7. Każdy rachmistrz posiada oficjalny identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe.
8. Zanim przystąpisz do udzielania odpowiedzi na pytania, możesz sprawdzić tożsamość rachmistrza poprzez aplikację dostępną na stronie spis.gov.pl lub dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99.
9. Twoje dane są bezpieczne. Wszystkie informacje wprowadzone do formularza spisowego objęte są tajemnicą statystyczną. Każda osoba biorąca udział w spisie ma zapewnioną pełną anonimowość. Osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej pod groźbą kary pozbawienia wolności.
10. Pamiętaj! Jeśli spisałeś się samodzielnie (przez Internet lub na infolinii), rachmistrz spisowy nie będzie podejmował z Tobą kontaktu. Taki kontakt może być próbą wyłudzenia Twoich danych, dlatego niezwłocznie zgłoś go na infolinię spisową lub do urzędu gminy.

 

Więcej informacji na spis.gov.pl

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Seniorze! Spisz się, to proste!

    Seniorze! Spisz się, to proste!

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-09-09
Data publikacji:2021-09-09
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Małgorzata Romańczuk
Liczba odwiedzin:2489